Produkcja „Sami swoi” to ikona polskiej kinematografii, która jest emitowana w standardowej telewizji naziemnej na różnych kanałach co najmniej raz w roku. Film z 1967 jest obrazem przedstawiającym Polskę i Polaków po II Wojnie Światowej, a spory oraz kłótnie, które toczą główni bohaterowie, w doskonały sposób oddają nastroje związane z pierwszymi latami po odzyskaniu niepodległości. Jednak co zrobić, kiedy chcemy obejrzeć film kolejny raz, posłuchać kultowych dialogów, a jak na złość aktualnie żadna telewizja nie planuje jego emisji? Gdzie możemy zobaczyć kultową komedię „Sami swoi”?

O czym jest film „Sami swoi”?

Fabuła filmu skupia się na losach dwóch skonfliktowanych ze sobą rodzin – Kargulów i Pawlaków, które zostały zmuszone do osiedlenia się na Ziemiach Odzyskanych po wojnie. Sam spór, który wywołuje tak wiele komicznych sytuacji, ma swoją genezę jeszcze w czasach przedwojennych. Dwie rodziny spierały się o miedzę oraz o krowę, która weszła w szkodę. Przezabawny obraz społeczności wiejskiej, która potrafi chwycić za kosę, aby dowieść swoich racji zakończył się kasowym sukcesem, co spowodowało, że powstały kolejne dwie części: „Nie ma mocnych” oraz „Kochaj albo rzuć”. Dzięki kontynuacji możemy cieszyć się postaciami Kargula i Pawlaka oraz ich bliskich dłużej, przez co lepiej docenimy prześmieszne sceny, które stają się udziałem bohaterów i na stałe weszły do kanonu polskiej komedii.

Gdzie można zobaczyć „Sami swoi” film?

Perypetie dwóch rodzin od czasu do czasu możemy obejrzeć za pośrednictwem stacji telewizyjnych, aczkolwiek dużo lepszym, a przede wszystkim wygodniejszym sposobem jest zobaczenie tej komedii za pośrednictwem telewizji internetowej IPLA. Co otrzymamy dzięki korzystaniu z usług tej platformy?

Do największych zalet można zaliczyć wygodę i łatwość oglądania. Co to znaczy? Obraz Sylwestra Chęcińskiego możemy obejrzeć w każdej chwili, w dogodnym dla nas momencie. To my wybieramy czas, kiedy zaczynamy seans. Co może ważniejsze, w każdej chwili możemy również zatrzymać odtwarzanie filmu, kiedy na przykład będziemy chcieli zrobić sobie herbatę, pójść do kuchni lub załatwić inne sprawy. Nic nie stanie na przeszkodzie, aby zatrzymać film i wrócić do seansu w dogodnym dla nas momencie. Telewizja internetowa IPLA zapewnia również dobrą jakość wyświetlanego obrazu, dlatego nie musimy się martwić o wyrazistość czy głębię kolorów, dźwięk również jest na wysokim poziomie. Co ważne, produkcję tę można zobaczyć na komputerze, telewizorze podłączonym do internetu, a także na urządzeniach mobilnych, takich jak smartfony albo tablety.

W internecie istnieje wiele stron, na których można obejrzeć zarówno komedię „Sami swoi”, jak też inne produkcje. Należy jednak mieć na uwadze, że znakomita większość z takowych portali to serwisy nielegalne, z których korzystanie jest zabronione prawnie i grozi surowymi konsekwencjami. Warto więc mieć na uwadze, że korzystanie z telewizji internetowej, takiej jak IPLA, pozwala na całkowicie legalny dostęp do wielu filmów, w tym również ulubionej komedii „Sami swoi”.