Smart TV to tradycyjny telewizor ze zintegrowanym Internetem i interaktywnymi funkcjami, który umożliwia strumieniowe przesyłanie muzyki i filmów, przeglądanie Internetu i przeglądanie zdjęć. Dzięki niemu możemy oglądać darmowe filmy online są dostępne nie tylko w dużych ilościach ale też o każdej porze.  Telewizja internetowa gwarantuje nam szeroką gamę filmów oraz seriali. Jedyne co musisz rozważyć, to sposób w jaki podłączysz telewizor do sieci.  

Opcja bezprzewodowa

Wiele telewizorów Smart TV obsługuje Wi-Fi, co oznacza, że mają wbudowany adapter bezprzewodowy. To sprawia, że połączenie z Internetem jest dość łatwe. Takie połączenie działa najlepiej, gdy ekran znajduje się w tym samym pomieszczeniu, co router, którego zamierzasz używać. Zalety połączenia bezprzewodowego to:

 • Brak kabli, co pomaga utrzymać porządek w pokoju.
 • Jest bardzo prosta w konfiguracji w porównaniu do opcji przewodowej.

Potrzebne nam będzie:

 • Połączenie z Internetem.
 • Router bezprzewodowy lub punkt dostępu.
 • Adapter bezprzewodowy zgodny z telewizorem

Potrzebne będą również następujące informacje o sieci bezprzewodowej:

 • Nazwa sieci (SSID)
 • Typ szyfrowania bezprzewodowego (WEP, WPA itp.)
 • Klucz szyfrowania sieci bezprzewodowej

Podłącz adapter bezprzewodowy do portu USB w telewizorze. Naciśnij przycisk MENU, a następnie wybierz Ustawienia. Następnie wybierz sieć. Jeśli Typ sieci jest ustawiony na Przewodowy, wybierz Typ sieci, a następnie wybierz Bezprzewodowy. Wybierz sieć. Poczekaj kilka sekund, aż telewizor wyszuka sieci bezprzewodowe w okolicy. Wybierz nazwę swojej sieci z listy. Użyj pilota, aby wstawić klucze szyfrowania sieci bezprzewodowej. W przypadku numerów naciśnij numer na pilocie. W przypadku liter użyj klawiszy strzałek, aby podświetlić literę, a następnie naciśnij klawisz Enter. Poczekaj kilka sekund, aż telewizor połączy się z siecią bezprzewodową. Jeśli telewizor nie łączy się, może być konieczne dostosowanie ustawień adresu IP w Konfiguracji sieci.

Połączenie przewodowe

To najsilniejsze i najbardziej stabilne połączenie które pozwala oglądać darmowe filmy online bez zakłóceń. Podłącz telewizor bezpośrednio do routera internetowego za pomocą kabla Ethernet. Twój telewizor musi znajdować się blisko routera. Jeśli podłączasz wiele urządzeń, upewnij się, że masz silne połączenie, wybierając wydajny router formujący wiązkę. Zalety połączenia przewodowego to:

 • Stosunkowo proste w konfiguracji po podłączeniu
 • Zapewnia bardziej niezawodne połączenie, ponieważ transmisja strumieniowa będzie wolna od buforowania.
 • Korzystanie z połączenia przewodowego jest znacznie szybszym połączeniem niż Wi-Fi

Poszukaj portu Ethernet z tyłu telewizora, który wygląda jak zbyt duże gniazdo telefoniczne. Następnie podłącz kabel Ethernet z routera do tego portu w telewizorze. Wybierz menu na pilocie telewizora, a następnie przejdź do ustawień sieci. Wybierz opcję włączenia przewodowego Internetu. Wprowadź hasło Wi-Fi za pomocą przycisków pilota Jeśli masz standardową konfigurację sieci, powinna być stosunkowo prosta. Wystarczy wybrać ustawienie, aby włączyć sieć przewodową.