Jeśli kupisz lekki telewizor z płaskim ekranem, możesz zawiesić go na ścianie i oglądać programy telewizyjne, obrazy z aparatu cyfrowego, filmy online z komputera i filmy w wysokiej rozdzielczości z odtwarzacza DVD lub Blu-ray. Chociaż jest to możliwe, musisz podłączyć wszystkie te urządzenia do telewizora, co powoduje plątaninę kabli, która jest nieatrakcyjna i trudna do zarządzania. Kilka technologii telewizji bezprzewodowej rozwiązuje ten problem i umożliwia bezprzewodowe połączenie niektórych lub wszystkich tych urządzeń. Podłączasz mały odbiornik do telewizora, który może odbierać sygnały bez żadnych przewodów i swobodnie oglądać telewizje internetową  

telewizor photo

Bezprzewodowe USB i HD

Innym sposobem na podłączenie komputera do telewizora bez przewodów jest użycie bezprzewodowego systemu USB. Podłączasz specjalną pamięć USB do komputera, a drugą do odbiornika telewizyjnego. Łącze bezprzewodowe przesyła sygnał za pomocą fal radiowych o wysokiej częstotliwości z komputera do telewizora. Ten system umożliwia wyświetlanie filmów z sieci lub zdjęć na komputerze na większym ekranie telewizora. Ma maksymalny zasięg około 30 stóp. Jeśli lubisz telewizję bezprzewodową, ale nie potrzebujesz połączenia z komputerem, bezprzewodowy telewizor HD łączy odtwarzacze filmów z telewizorem bez kabli. Małe nadajniki podłączane są do odtwarzaczy DVD i Blu-ray i wysyłają sygnał radiowy do odbiornika telewizyjnego. Sygnał dla tego systemu ma wyższą częstotliwość, co oznacza, że może przesyłać więcej danych, co daje obraz telewizyjny lepszej jakości niż systemy Wi-Fi lub USB.

Bezprzewodowy HDMI

Bezprzewodowy system multimedialny High-Definition obejmuje wszystkie urządzenia wyposażone w port HDMI i umożliwia przesyłanie sygnałów bezprzewodowych do telewizora. Wiele nowych komputerów, konsol do gier, odtwarzaczy filmowych, tabletów i telewizorów z płaskim ekranem przesyła sygnały przez HDMI i ma odpowiedni port dla kabla HDMI. Bezprzewodowy system HDMI dostarcza odbiornik, który podłącza się do portu HDMI telewizora i nadajniki dla portów innych urządzeń. Bezprzewodowy system HDMI może połączyć je wszystkie, umożliwiając oglądanie filmów, zdjęć i filmów ze wszystkich źródeł na ekranie telewizora. To wygodny sposób na oglądanie telewizji internetowej, jednak musisz mieć świadomość obecności kabla, którego często nie ma gdzie ukryć na podłodze salonu. Dla niektórych osób może to być poważna komplikacja.

Systemy Wi-Fi

Jednym ze sposobów, w jaki sygnał może dotrzeć do telewizora bez przewodów, jest użycie istniejących bezprzewodowych sieci komputerowych lub Wi-Fi. Komputer wysyła sygnał do pobranych filmów za pomocą fal radiowych o wysokiej częstotliwości do odbiornika podłączonego do telewizora. Standard rządzący takimi sieciami nosi nazwę 802.11, a najnowsza wersja 802.11n ma wystarczającą prędkość i pojemność do obsługi sygnałów telewizji bezprzewodowej. Ten system jest idealny dla osób, które chcą zintegrować swój komputer, pobieranie, funkcje internetowe i telewizyjne i chcą oglądać filmy online, gdzie tylko chcą i kiedy chcą.